Rejestracja telefoniczna w godzinach 11-17: 789 032 277

Tecnis Symfony wykonana jest z najlepszego materiału wykorzystywanego do produkcji soczewek – z akrylu hydrofobowego.

Optyka soczewki Tecnis Symfony jest konstrukcją dyfrakcyjną typu EDOF.

Konstrukcja Echelette – wydłuża głębię ostrości zapewniając zwiększony zakres widzenia bez spadku jakości (defocus – brak ostrego widzenia poza ogniskiem), który występuje w przypadku soczewek wieloogniskowych. Dzięki opatentowanej konstrukcji Echelette soczewka przywraca ostrość widzenia w rozszerzonym zakresie: od bliży przez odległość pośrednią do dali zapewniając dużą niezależność od okularów.

Asferyczna powierzchnia soczewki  redukuje aberrację sferyczną na poziomie -0,27, czyli statystycznie do 0 w największej grupie pacjentów. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkową ostrość i jakość widzenia w różnych warunkach oświetlenia. Poprawia funkcjonalne widzenie i w nocnej jeździe.

Technologia achromatyczna – jedyna soczewka na świecie, która niweluje aberracje chromatyczne pochodzące z rogówki. Dzięki temu soczewka zapewnia bardzo dobry  kontrast widzenia i doskonałe widzenie zmierzchowe.

Konstrukcja Tri-Fix:  3-punkty podparcia – ciągły kontakt z tylną torebką, zapewnia dodatkową stabilność w oku po implantacji soczewki. Konstrukcja Tri-Fix zmniejsza możliwość rotacji soczewki w oku po implantacji co może mieć negatywny wpływ na ostrość i jakość widzenia po wykonanym zabiegu. Dodatkowo soczewka lepiej przylega do tylnej torebki co zmniejsza prawdopodobieństwo migracji komórek i powstawania zaćmy wtórnej i wykonywania dodatkowego zabiegu laserem YAG.

Tecnis Symfony zapewnia pacjentowi bardzo dobre widzenie bez spadku kontrastowości niezależnie od wielkości źrenicy.

Tecnis Eyhance to nowej generacji soczewka jednoogniskowa, asferyczna, hydrofobowa, która umożliwia wysokiej jakości widzenie do dali z polepszonym widzeniem pośrednim (od ok. 66 cm) oraz zapewnia lepszy kontrast przy słabym oświetleniu.

Przykłady z codziennego życia, w których soczewka TECNIS Eyhance umożliwi wysokiej jakości widzenie:

  • Podczas prowadzenia samochodu (obserwacja zarówno drogi, jak i deski rozdzielczej, nawigacji).
  • Podczas oglądania występów scenicznych lub wydarzeń sportowych.
  • W pracy przy komputerze.
  • Korzystaniu ze smartfonu, tabletu.
  • Podczas wykonywania codziennych czynności, np. gotowanie, majsterkowanie, prac w ogrodzie, itp.

Tecnis Synergy i Tecnis Synergy Toric II

Soczewka akrylowa, hydrofobowa Tecnis Synergy łączy dwie technologie: EDOF (wydłużone ognisko) + wieloogniskową aby zapewnić pacjentowi bardzo dobre widzenie w zakresie od 33 cm, odległość pośrednią oraz dal (czytanie, praca przy komputerze, prowadzenie samochodu). Zastosowana technologia ChromAlign niweluje aberracje chromatyczne pochodzące z rogówki. Dzięki temu soczewka zapewnia bardzo dobry kontrast widzenia i doskonałe widzenie zmierzchowe.

Konstrukcja Tri-Fix (3-punkty podparcia ) zmniejsza możliwość rotacji soczewki w oku po implantacji co może mieć negatywny wpływ na ostrość i jakość widzenia po wykonanym zabiegu. Soczewka lepiej przylega do tylnej torebki co zmniejsza prawdopodobieństwo migracji komórek i powstawania zaćmy wtórnej.

Soczewka posiada filtr UV oraz światła fioletowego, który zmniejsza rozproszenia światła ze źródeł LED i urządzeń elektronicznych typu smartfon, tablet oraz poprawia jakość widzenia podczas wieczornej i nocnej jazdy samochodem przy pełnej przepuszczalności dla światła niebieskiego.